27.12.2022 Nákupy 0

Kočárek pro dvojčata na sebe upoutá pozornost v podstatě pokaždé. Jde zejména o větší objem a prostorové nároky.

Jaké možnosti máte, co se týče prostoru

Kočárek pro dvojčata si mnozí z vás představí jako dvě navzájem spojené korby, umístěné vedle sebe na odpruženém podvozku. To je celkem logické, maminka má důkladný přehled o svých ratolestech a také na ně dobře vidí. Toto řešení má však jedno úskalí, a sice šíře kočárku může komplikovat jeho pohyb v terénu. Nemusíte se s ním zkrátka všude vejít, a problémy mohou nastat i v domácnosti, pokud jej potřebujete někde umístit.

kočárek pro dvojčata

Tento problém zjevně trápil některé vývojáře a konstruktéry, kteří si lámali hlavu nad tím, jak navrhnout do výroby kočárky pro dvojčata, s nimiž se protáhnete i tam, kam se vejdou běžné kočárky. Zda se jim jejich úsilí vydařilo, můžete posoudit sami, jestliže si zakoupíte http://www.homerlive.cz/netradicni-vanocni-darek-zakoupite-v-mosteckem-icku/ variantu s korbami umístěnými za sebou. S trochou nadsázky to připomíná dvojkolo, i když tu samozřejmě nejde o tandem, kde by byly kojenci v pohybu, nýbrž spíše o usnadnění pohybu v prostoru pro maminku či jinou osobu, která kočárek ovládá.

dívky dvojčata

Tandemové řešení se však někteří výrobci pokusili ještě vylepšit, protože ne všechny kočárky tohoto typu budou vyhovovat, co se týče prodloužené délky, a přišli s tím, že druhá korba je posazená do výšky nad korbu první, mírně posunutá směrem vzad. Zde se jedná o jakýsi kompromis mezi oběma řešeními, a jak se zdá, poměrně zajímavý a hlavně žádaný. Takto řešená konstrukce je dostatečně stabilní, není vratká a je spolehlivá i v náročnějším terénu. Každá žena by však měla počítat s tím, že veze dva kojence, tedy dvojnásobek běžné hmotnosti dětí přepravovaných v kočárcích coby jednotlivců. Tím pádem také nebude kočárek natolik flexibilní, jak je tomu u sportovních verzí typu golfek, případně sportovních kočárků s většími koly.