14.8.2021 Ekonomika 0

V dnešní době není opravdu nic zadarmo a ještě ke všemu, vše začíná zdražovat a platy se nijak významně nemění. Mnoho lidí se dostává do finančních problémů, ale přesto musí své účty a závazky platit. Jenže kde na to brát? Co se dá dělat, abychom mohli důstojně žít a třeba si pořídit nové auto, i když na tom momentálně nejsme finančně nejlépe a banka nám odmítá pomoci? Je tu nějaká cesta, kterou neznáme a můžeme ji využít? Když v dnešní době je těžší než kdy jiny ušetřit pár korun na víc.

payments

Klasickému bankovnímu sektoru, který dominuje otázkám ohledně financí, se stává vážným konkurentem sektor nebankovní respektive nebankovní společnosti. Ty jsou schopny poskytnout nebankovní půjčku nebo nebankovní hypotéku lidem, kteří se nějakým způsobem dostali do finanční tísně nebo mají zápis v registru dlužníků. Protože pokud u vašeho jména tento zápis existuje, banky vám žádné peníze nepůjčí a co dělat když je potřeba vybavit dětský pokoj, koupit nové auto cokoliv. Nebankovním společnostem nemusíte, jako u bank prokazovat vaši výši příjmu.

column pay

Nebankovní hypotéka je prakticky americká hypotéka, jen s tím rozdílem, že vám nebankovní společnost peníze půjčí na základě zastavení vaší nemovitosti. Splatnost hypotéky se liší, záleží samozřejmě na výši půjčky a schopnosti jí splácet. Hypotéku můžete jí použít vlastně na cokoliv. Nikdo se vás nebude ptát na, co a jestli peníze potřebujete na koupi bytu či domu. Rozdíl je i v rychlosti zapůjčení peněz. Banky si dávají na čas a než dojde ke zpracování všech potřebných dokumentů, peníze uvidíte až za několik týdnů. Oproti tomu nebankovní společnosti žádosti vyřizují do několika dnů a peníze máte na účtu prakticky ihned. Neřeší se, jestli máte zápis v registru dlužníků, exekuci na dům nebo byt. Dokonce některé společnosti nabízejí splacení půjčky, před stanoveným datem a to kdykoliv v průběhu splácení.