27.9.2017 Domov 0

Jednu dobu se mohlo zdát, že tapety už nejsou právě to, co bychom do interiéru vyhledávali, ale jejich éra je opět zpět. Ovšem předem zapomeňte na pruhy papíru se staromódními motivy, které dokázal málo kdo ze stěn strhnout, vtiskly tapetám punc lacinosti a nevkusu. Dnes se však jejich design změnil k nepoznání a kvalita tapet už je úplně někde jinde.
tmavá tapeta v obýváku 
V obchodech stále můžete najít klasické tapety, ty ale v dnešní době najdou využití spíše na chalupách nebo v dětských pokojích, kdy pokud ratolest počmárá tapetu fixou, rozhodně jí oplakávat nebudete. Do obývacího pokoje rozhodně oceníte tapety jiné – vliesové, které se vyrábějí z buničiny a textilních vláken. Tyto tapety jsou velmi snadno omyvatelné, vlivem vlhka nedochází ke kroucení tapety a díky prodyšnosti zabraňuje vzniku plísní na zdech. Rozhodně oceníte i jejich aplikaci, která je velmi jednoduchá a zvládnete jí i bez větší přípravy – lepidlo nanesete na stěnu nebo přímo na zadní část tapety, nikoliv oboje, jak vy vyžadovala předešlá papírová verze. Navíc další výhodou je, že tyto tapety celkem hravě odstratíme, pokud vás jejich motiv přestane bavit.
tapeta s listy 
Designu a vzorů najdete nespočet a proto je jen na vás, které tapetě dáte přednost. Dokonce někteří prodejci nabízejí tisknutí tapety přímo na míru nebo s vlastním motivem nebo obrázkem. Vliesové tapety budete jistě milovat, pokud máte rádi změny a váš interiér neustále upravujete a designově vylepšujete. Pokud vás nová tapeta za půl roku omezí, nic nebude bránit tomu, strnout jí a na její míso umístit jinou.
 

Tapety i v koupelně?

Věřte nebo ne, ale i do koupelny si můžete dát tapety, Tady se budou hodit ty z vinylu. Při jejich výběru si však dávejte pozor, zda jsou označeny vlnovkami. Tři vlnovky vám zaručí tu nejlepší ochranu proti vodě. Ovšem tyto tapety mají i další výhody, dobře totiž zakrývají případné nerovnosti stěn a můžete jimi polepit téměř jakýkoliv povrch.

Summary
Tapety jsou zpět
Share