7.6.2023 Nákupy 0


Nejsem už nejmladší, už to mám blíže k šedesátce než k padesátce, ale stále jsem zvyklá trávit svou dovolenou aktivně. Hory jsou mi milejší než ležení na pláži, ale i na to někdy dojde, protože i tohoto druhu odpočinku je občas třeba. Každopádně vraťme se l horám. Chodit po horách, to znamená mít dobrou kondičku, i když se může jednat i o menší kopečky. Udržet se i ve vyšším věku v kondici je důležité, ale občas i obtížné, protože se můžete cítit stále mladě, ale vaše tělo a hlavně klouby stárnout budou.

Když mě poprvé začaly bolet klouby a ne jenom svaly, jako je běžné při vyšší námaze, začala jsem zjišťovat, co by mi mohlo pomoct, abych nemusela vyhledat lékaře a aby to bylo účinné a docela lehce jsem si zjistila, že problém je v kolagenu. Moje tělo jej pomalu přestávat vytvářet, což má za následek bolesti kloubů, ale také vznik prvních vrásek a padání vlasů.

hory

Pokud chcete poradit, jak doplnit kolagen, není nic jednoduššího, než si kopit vhodné doplňky stravy. Kolagen se vyrábí vždy z přírodních surovin a to z rybího, vepřového nebo hovězího masa. A jakožto přírodní prostředek nebývá problém s jeho vstřebáváním, je jen potřeba dodržet doporučené dávkování doporučené výrobcem.

Žít aktivně i s přibývajícím věkem je způsob, jak se dožít vysokého věku, jak nezlenivět a nezůstávat doma ležet na gauči, což vede k ochabování svalstva, ale i mozku a tím k urychlení procesu stárnutí. Chodit do přírody neznamená, že budete provozovat vysokohorskou turistiku, ale můžete chodit i do městských parků nebo jen kousek za město. Hlavní je, vyjít z domu a užívat si čerstvého vzduchu.

klouby

Abych mohla i nadále chodit po horách a aby mě klouby netrápily, užívám pravidelně přípravky od firmy Orcacollagen. Jsem s nimi maximálně spokojená a i když už nevyjdu na vrcholek kopce tak rychle jako dříve, je to stále bezbolestný výšlap i sestup dolů. Ten totiž namáhá klouby ještě více, než výstup nahoru.