21.2.2019 Ženy 0

Opět je to tady. Doba, kdy jsou dny krátké, propršené a hlavně studené. Neznamená to ale hned, že takoví musíme být i my všichni. Co tak zkusit něco, co jste ještě nikdy nezkusili? Jestliže i vy patříte k těm, kteří obdivují pouliční malíře nebo krajináře, kteří si jen tak vymrsknou krajinu jako z pohádky, pak věřte, že jistě i vy k ní můžete patřit. Každý z nás to má totiž v sobě. Je ale potřeba chopit se toho a začít pracovat. Cit pro umění má v sobě totiž každý z nás a to již od malička. Určitě i vy jste měli jako malí v oblibě nádherné barevné pastelky a tužky, které na papíře byly schopny vytvořit pohádkové postavy. Je jedno, jestli se jednalo o vodníka, princeznu nebo dokonce čerta. Nic nebyl problém. Ani nás nenapadlo říct, že bychom neuměli kreslit.
patnáct pastelek

Pro začátek byste se měli podívat po internetu a najít si nějaký ten kurz kreslení, který je určen pro úplné začátečníky. Nemusíte se ničeho bát, protože v takovém kurzu se objevují lidé, kteří umí nakreslit sotva sluníčko nebo domeček.

Po absolvování tohoto skvělého kurzu budete v naprostém údivu, co vaše tužka dokáže ve vaší ruce. Váš skicák se bude postupně plnit různými náčrtky či portréty. Sami uvidíte, že nebudete chtít přestat. Postupně se budete zdokonalovat a vaši známí po vás budou chtít kreslit nové a nové obrázky pro své nejbližší.
kreslicí plocha

Věřte, že nejen kreslení ale i malování je naprosto skvělou terapií. Stoprocentně fungují na únavu a stres.

Zapomeňte tedy na luxování nebo utírání prachu do nekonečna nebo na nákupy. Raději se rozdělte o tyto činnosti s vaší rodinou. Myslete na to, že i vy jste důležití a zasloužíte si vypnout. Takový offline stav je nejlepší s tužkou a papírem v ruce. Odměňte se chvilkou kreativity i vy.

Uvidíte, že vám tento koníček bude přinášet spoustu radosti a hlavně uvolnění, které je rozhodně potřeba.