12.6.2019 Elektro 0

Než vyrazíte do obchodu, měli byste si ujasnit, jaký typ budete potřebovat. Můžeme je rozdělit do těchto kategorií:

·         Cestovní

·         Profesionální

·         Fény pro domácí použití

·         Kulmofény

CESTOVNÍ

Tento typ je nejvhodnější právě pro ty, co stráví převážnou část svého života na cestách a život si bez něj neumí představit. Jelikož ho nejčastěji převážíme v zavazadle, musí mít kompaktní rozměry, většinou má skládací rukojeť a pouzdro, ve kterém ho máte během cesty. Je chráněn alespoň částečně před otřesy zavazadla a do jeho motoru se nedostane prach. Má nízkou pořizovací cenu, je kompaktní a má nízkou hmotnost. Má ale minimum funkcí a nehodí se pro každodenní používání.
držák s fénem

PROFESIONÁLNÍ

Nejčastěji se prodávají ve specializovaných prodejnách pro kadeřníky. Na doma jsou ale zbytečné. Jsou těžší, ale na druhou stranu mají až 6 stupňů teploty. Jde u nich nastavit i síla foukání a mají delší přívodní kabel (většinou 3 metry a více). Samozřejmostí u tohoto typu je IONIZÉR, ten se stará o minimální statickou elektřinu ve vlasech. Nevýhodou je jeho vyšší pořizovací cena a váha
foukání vlasů

FÉNY PRO DOMÁCÍ POUŽITÍ

Je to taková zlatá střední cesta mezi cestovními a profesionálními vysoušeči vlasů. Můžete si zde vybrat velice kvalitní fémy, které mají nastavitelné stupně teploty nebo i navíjecí kabel. Jsou lehčí než profesionální a mají k dispozici i několik nástavců.

KULMOFÉN

Je to vlastně již podle názvu poznatelné, jedná se o spojení fénu s kartáčem a můžete ho zapojit do elektřiny. Hlavice se ve většině případů otáčí, a proto můžete vlasy zároveň sušit i dodávat objem. S jeho pomocí ale vlny jako s klasickou kulmou nevytvoříte, spíše s ním vyrovnáte kudrnaté vlasy, anebo pouze dodáte objem.

SPECIÁLNÍ VYSOUŠEČE VLASŮ

Jde o kombinaci keramického topného tělesa a technologii negativních iontů. Ve většině případů je můžete najít pod názvem TURMALÍNOVÉ FÉNY, které, jak již můžete poznat z názvu, obsahují 100% rozdrceného turmalínu, jde o minerál, který se díky zahřátí na vysokou teplotu nabíjí zápornými ionty, a díky tomu jsou vlasy lesklé a uhlazené. Tento minerál také vydává infračervené teplo a nepoškozuje tolik vlasy jako je tomu u ostatních.

 

Hodně štěstí při pořizování nového fénu.