30.12.2022 Nákupy 0

Někteří lidé, žijící ve větších městech, mohou mít zcela zkreslenou představu o tom, jak se žije na venkově. Stává se to například tam, kde lidé celý život tráví pouze v městském centru, a pokud se vypraví do přírody, tak obvykle autem a někam do hotelového apartmá, např. v přímořském letovisku, kde jsou upravené asfaltové pěšiny a přímý volný přístup na pláž.

dětské kočárky

Tito lidé nabývají dojmu, že všude jsou asfaltové chodníky, a že se také v krajině chodí víceméně po rovině. S trochou nadsázky jsme vám chtěli naznačit, že venkov, to jsou také rozbahněné polní cesty, lesní pěšiny, úzké úvozy, brody přes řeku či potok, kopcovitý terén mezi kořeny stromů, poškozené chodníky před domovní zástavbou, rozkopané silnice a části ulic a také ztížená chůze za deště anebo zvýšená sněhová pokrývka a námraza.

procházka v přírodě

Chcete-li do takového terénu vyrukovat s dětským kočárkem, nebude to stejné, jako když se procházíte po vydlážděné, naprosto rovné ploše nákupních center a pěších zón v městských oblastech. Kočárek určený pro venkovské využití by měl být natolik robustní a odolný, aby si v terénu dokázal poradit i s většími nerovnostmi.

V takovém případě můžete vsadit na kočárek Riko basic. S ním se lze vypravit jak do města, tak i do venkovských ulic, je možné vyjet s dětmi na procházku lesem a cestovat s ním i na dovolenou, kterou si naplánujete v horách. Není to sice vozidlo určené pro vysokohorskou turistiku s mačkami a cepínem, ale některé horské terény zvládne bravurně, aniž by vaše ratolesti trpěly.

Kočárky Riko mají důkladné polstrování a odpružený podvozek. Disponují velkými koly, s nimiž je práce v náročnějším terénu lehce zvladatelná, ostatně do hrbolatějších cest vám nedoporučujeme kočárky s malými kolečky, jako jsou např. golfky.

Součástí kočárků Riko je také bohatá sada příslušenství a je možné si kočárek pořídit i ve formě dvoj nebo trojkombinace.