30.12.2022 Nákupy 0

Ne všichni lidé holdují čajům. Někdo pije minerálky, někdo sladké minerálky a někdo třeba i čistou vodu. Jsou však chvíle, kdy všichni rádi sáhneme po čaji.

Potřebujete se v zimě zahřát? Tak šup, šup uvařit si horký čaj! Vždyť co si dáme v zimě na sjezdovce, nebo na vrcholu hory, pokud je tam restaurace? Horký čaj, možná s medem, možná s rumem, ale zahřát umí i ten úplně obyčejný čaj. I do termosky s sebou na hory si vaříme čaj. Jeho schopnost nás zahřát je unikátní.

Není vám dobře, leze na vás viróza nebo nachlazení? Opět je to čaj, po kterém sáhneme. Zázvorový čaj s citronem a medem pomůže tělu se vypotit a mnohdy pomůže víc než veškeré přípravky z lékárny.

Bolí vás žaludek? I zde je vhodné pomoci si bylinkovým čajem.

kopřiva

A víte, která rostlina je zázračná, i když ji v přírodě nikdo nemá rád? Obyčejná kopřiva. Venku se jí všichni vyhýbáme, protože už malé dítě ví o jejich žahavých vlastnostech, ale kopřivový čaj Darka-shop, to je takový malý zázrak mezi čaji. Kopřiva podporuje imunitu, cévní i dýchací systém. Je prospěšná ledvinám, ale pomáhá i kloubům. Naše prababičky vařily kopřivy jako špenát a dobře věděly proč. A věděli jste, že spařené kopřivy se dávají do akvárií rybičkám? Je to pro ně neuvěřitelná pochoutka.

kopřiva

Naučili jsme se chodit do lékárny pro pilulky, místo toho abychom využili poznatků našich předků a použili sílu přírody. Bylinkové čaje, ale i masti, často svedou více než chemicky vyráběné produkty, ale je proč je jednodušší věřit reklamě v televizi než vaší babičce? Objevte znovu sílu bylinek a zkuste na své zdravotní problémy tak obyčejné a přitom tak zázračné bylinkové čaje. I když možná úplně vaši nemoc nevyléčí, jako podpůrný prostředek je doslova k nezaplacení, protože si rostlinky můžete nasbírat a usušit i sami doma. Takový čaj potom chutná ještě lépe.

A kdy jste měli naposled bylinkový čaj vy?