14.2.2020 Služby 0

Dnešní moderní trend se unavuje a místy se navrací k přírodě. Lidé jsou znaveni věčným běháním po obchodech a sháněním zdravých potravin. Proto, vypěstujte si zdraví doma! Bude vám k tomu postačovat velmi málo.klíčící koriandr

  1. Zakupte v bio obchůdku více druhů semen na klíčky v bio kvalitě, a to proto, abyste předešli https://chrudimsky.denik.cz/pozary/kvuli-zamrzle-vode-se-vznala-svarecka20120206.html běžným chemicky ošetřovaným.
  2. Doma si připravte obyčejný zahradnický truhlík se zeminou.
  3. Nechce se vám zvedat a přemisťovat truhlík? Ze špajzky vytáhněte zavařovací sklenici anebo si připravte na podložku vatu.
  4. Rozmyslete si, jakými semínky začnete. Váš výběr vložte do truhlíku se zeminou, přitlačte je a lehce posypejte zeminou. Anebo hrst semen nasypte do sklenice a zalijte vodou. Pokud budete pěstovat klíčky na vatě, například řeřichu, dbejte na to, aby byla vata stále vlhká.
  5. Nechejte v běžné pokojové teplotě. Truhlík přiměřeně zalévejte, vodu ve sklenici během dne několikrát vyměňte a poklad v nich při každé výměně vody pečlivě propláchněte.
  6. Po několika dnech vám vyraší ze zeminy či ve sklenici ze semínek mladé výhonky.
  7. Máte hotovo!

Ptáte se, proč byste to měli absolvovat, když si naklíčené například mungo můžete zakoupit v obchodě? Není nad domácí výrobu! Vy víte, že pracujete s ohledem na hygienu, vy se dotýkáte semínek a nikdo jiný a hlavně, máte je kdykoliv po ruce a čerstvá, aniž byste museli vytáhnout paty z domu. Nehledě na to, že šetříte i finance. Dovedete si představit, že byste zajeli do velkoprodejny a nakoupili tam pouze 1 balíček naklíčeného munga?salát s mladou slunečnicí
A navíc, vy si můžete vybrat, co budete následně konzumovat v biokvalitě. Ke klíčení jsou vhodné již výše zmiňované semena na klíčky Nakliceno drobné mungo fazolky a řeřicha, ale dále i pískavice, chia semínka, ječmen, červené zelí, slunečnice, rukola, jetel. Nezatracujte ani luštěniny jako je čočka, křupavá cizrna a hrášek.