10.4.2018 Služby 0

Rybičky Garra rufa jsou sice drobné kaprovité rybky, ale mohou lidem pomoci s velkými zdravotními obtížemi. Jejich zdrojem potravy jsou totiž poškozené či dokonce odumřelé kožní buňky. Tyto rybičky nemají zuby, takže do styku s Vaší kůží přichází pouze jejich čelisti. Ty pak fungují jako přírodní peeling, neboť kůže, kterou rybičky odstraní, byla již nějakým způsobem narušena. K regeneraci Vaší pokožky přispívají také produkcí určitého enzymu, který dokáže likvidovat bakterie. Této jejich schopnosti někteří lidé využívají při léčbě kožních onemocnění jako je napříkladlupénka. Dále Vám mohou pomoci odstranit bradavice, akné či atopická ekzém.
zlatá rybka
Pro někoho může být jen samotný kontakt s rybičkami Garra rufa formou relaxace. Jedná se totiž v podstatě o přímý kontakt s přírodou. Ten má na mnohé z nás pozitivní vliv, na naši duševní rovnováhu. Jejich využití v léčbě lidí mé své kořeny již v staré čínské medicíně.
Existují nějaká rizika při kontaktu s rybičkami?
Bohužel ano, a to zejména při nedodržování hygienických pravidel! Existuje několik studií z různých zemí, které potvrzují riziko nákazy infekčními nemocemi. Každý provozovatel kosmetického salonu, ve kterém jsou rybky Garra rufa využívány k péči o lidské tělo, musí dodržovat stanovené podmínky vyhlášky týkající se veterinárních požadavků na provoz takového podniku. Hygienici pak provádí pravidelné kontroly. Je tedy dobré ověřit si, že podnik, do kterého chcete za rybkami vyrazit, prošel pravidelnou hygienickou kontrolou. Jinak Vám může v krajním případě hrozit nákaza takovými nemocemi jako atypické TBC, virem HIV či žloutenkou typu B.
nohy po pedikúře
Dalším rizikem může být kvalita vody, do které již před Vámi vnořili nohy jiní lidé. I ta může obsahovat nejrůznější infekce, bakterie a plísně. Je to podobné jako když se jdete koupat do bazénu. Provozovatelé procedury Vám bohužel nezaručí, že návštěvník před Vámi netrpěl některou zmíněnou infekcí. Ani filtrace vody není ve většině případů dostatečná. Ideální by bylo, kdyby každý zákazník měl vlastní čistou vodu s rybkami z kontrolovaného chovu. Dobře tedy před návštěvou rybiček zvažte případná rizika, případně se o nich poraďte se svým lékařem.

Pedikúra a rybičky Garra rufa
4.8 (96.36%)11