16.4.2018 Služby 0

Jste věrným zákazníkem České pošty? Neoslovují vás vzniklé společnosti jako je DHL Express, Geis Point, PPL, UPS anebo jste je někdy zkusili a vrátili se ke „staré dobré poště“?
poštovní schránky

Faktem je to, že Česká pošta funguje na trhu již od první republiky. Česká pošta má za sebou dlouhou historii od první republiky přes protektorátní poštu Čechy a Morava, poštu v období třetí republiky, poštu po únorovém převratu roku 1948, změny v šedesátých létech. Pošta prošla změnami i v období tzv. normalizace a zásadním obratem bylo zhroucení socialistického režimu.

Státní podnik Česká pošta vznikl spolu se vznikem České republiky 1.1.1993. Prošla skutečně dlouhým obdobím a přes všechny problémy, politická zřízení, dostávala svému historickému poštovnímu, dříve i telegrafnímu a telefonnímu provozu.

Mám na paměti ještě telegramy, telefonní budky i na vesnicích, ze kterých se dalo volat za 50 haléřů neomezeně! Také si pamatuji „předvolání“, které nám bylo doručeno domů, když nám chtěl někdo telefonovat. V určený čas jsme se dostavili na poštu a čekali jsme na telefonní spojení.

Dříve nebyly pevné telefonní linky v každé domácnosti, natož mobilní telefony. Ale mělo to své kouzlo.

A snad proto se nedokážu České pošty vzdát. Možná i proto, že na poště se potkávám se stejnými zaměstnanci, kteří nešetří úsměvem. A paní „pošťačka“, která už brašnu dávno vyměnila za poštovní auto? Přijde mi už jako má příbuzná. S doporučeným psaním vždy zazvoní u mých dveří, a když mám napečeno, ráda jí nabídnu něco k zakousnutí. Prohodíme pár slov a je nám blaze na duši oběma. Česká pošta je možná má nostalgie, a proto ji stále využívám. Nezříkám se ani dalších, ale když si mohu zvolit, vždy zvítězí Česká pošta právě pro lidskost. U nových doručovacích společností se většinou s mladými řidiči míjím, ne vždy jsou příjemní, ne vždy provádějí svou práci dokonale.
použité známky

S Českou poštou jsem zatím „nenarazila“. Naopak využívám Zákaznickou kartu České pošty a jejich slev i občasných soutěží i odesílání Pohlednice Online České pošty. Svou vlastní fotografii přírody z vaší překrásné dovolené anebo přímo i fotografii vás samotných můžete poslat z webu, mobilu nebo tabletu včetně vašeho originálního textu, a to rovnou do poštovní schránky vašich přátel.

Přímo originální pozdrav!

Jak využívám služeb České pošty
3.4 (68.57%)7