16.4.2018 Služby 0
Cestovn
</div>
<p>Jste věrným zákazníkem České pošty? Neoslovují vás vzniklé společnosti jako je DHL Express, Geis Point, PPL, UPS anebo jste je někdy zkusili a vrátili se ke „staré dobré poště“?<br />
<img alt=

Faktem je to, že Česká pošta funguje na trhu již od první republiky. Česká pošta má za sebou dlouhou historii od první republiky přes protektorátní poštu Čechy a Morava, poštu v období třetí republiky, poštu po únorovém převratu roku 1948, změny v šedesátých létech. Pošta prošla změnami i v období tzv. normalizace a zásadním obratem bylo zhroucení socialistického režimu.

Státní podnik Česká pošta vznikl spolu se vznikem České republiky 1.1.1993. Prošla skutečně dlouhým obdobím a přes všechny problémy, politická zřízení, dostávala svému historickému poštovnímu, dříve i telegrafnímu a telefonnímu provozu.

Mám na paměti ještě telegramy, telefonní budky i na vesnicích, ze kterých se dalo volat za 50 haléřů neomezeně! Také si pamatuji „předvolání“, které nám bylo doručeno domů, když nám chtěl někdo telefonovat. V určený čas jsme se dostavili na poštu a čekali jsme na telefonní spojení.

Dříve nebyly pevné telefonní linky v každé domácnosti, natož mobilní telefony. Ale mělo to své kouzlo.

A snad proto se nedokážu České pošty vzdát. Možná i proto, že na poště se potkávám se stejnými zaměstnanci, kteří nešetří úsměvem. A paní „pošťačka“, která už brašnu dávno vyměnila za poštovní auto? Přijde mi už jako má příbuzná. S doporučeným psaním vždy zazvoní u mých dveří, a když mám napečeno, ráda jí nabídnu něco k zakousnutí. Prohodíme pár slov a je nám blaze na duši oběma. Česká pošta je možná má nostalgie, a proto ji stále využívám. Nezříkám se ani dalších, ale když si mohu zvolit, vždy zvítězí Česká pošta právě pro lidskost. U nových doručovacích společností se většinou s mladými řidiči míjím, ne vždy jsou příjemní, ne vždy provádějí svou práci dokonale.
použité známky

S Českou poštou jsem zatím „nenarazila“. Naopak využívám Zákaznickou kartu České pošty a jejich slev i občasných soutěží i odesílání Pohlednice Online České pošty. Svou vlastní fotografii přírody z vaší překrásné dovolené anebo přímo i fotografii vás samotných můžete poslat z webu, mobilu nebo tabletu včetně vašeho originálního textu, a to rovnou do poštovní schránky vašich přátel.

Přímo originální pozdrav!

Jak využívám služeb České pošty
4 (80%)4