13.3.2021 Nákupy 0

Patříte mezi milovníky vodních sportů? Máte rádi kiteboarding, wakeboarding, paddleboarding a další? Pak je tento článek přesně pro vás. Představíme si zde totiž skvělé pomocníky těchto sportů – neoprenové rukavice a boty.
Ať už jste o nich slyšeli či ne, po zjištění všech jejich výhod dost pravděpodobně zjistíte, že bez nich již nemůžete dál žít, obzvlášť v současném náladovém jarním počasí.

Výhody neoprenových rukavic

Nejdůležitější vlastností neoprenu je přilnavost. Ta zajišťuje také většinu podstatných výhod, které nadšencům vodních sportů přináší. Mezi ty patří to, že udržují ruce v teple, zároveň jsou však velmi prodyšné a zabraňují tak pocení. Rukavice z neoprenu neprofouknou a obvykle mají i UV filtr, který ochrání kůži před ostrými slunečními paprsky.

Obrázek7

Neoprenové rukavice zajistí také mechanickou ochranu vašich rukou. Jsou pevné, protiskluzové a tvoří extra ochrannou vrstvu vaší kůže. Při vodních sportech může dojít k poranění rukou poměrně snadno – z držení dlouhého pádla, zdolávání větru apod. Právě díky neoprenovým rukavicím můžete spoustě zraněním vzniklých z podobných příčin předejít.

Výhody neoprenových bot

Boty z neoprenu uvítáte především v chladnějším počasí. Udrží totiž nohy dokonale v teple a stejně jako rukavice částečně zabraňují pocení. Určitě si je však zamilujete i v horkém počasí, jelikož boty tepelně izolují, takže se nepopálíte např. o rozpálený písek.
Nemusíte se bát, že by vás boty na vodu nějak omezovaly v pohybu, jsou totiž velmi lehké, tenké a odolné. Právě díky jejich lehkosti a odolnosti je lze využít i v jiných než vodních sportech. Díky této víceúčelovosti jsou neoprenové boty velmi oblíbené. Pokud jde však o vodní sporty, důležitou součástí neoprenových bot je protiskluzová podložka a odolná vložka. Ty nejen, že zabrání uklouznutí, ale také ochrání vaše nohy před případným průrazem např. kamenem, větví či korálem.

Obrázek8

Kvalitní neoprenové boty mají většinou také antibakteriální ochranu, která vaše nohy ubrání před napadením bakteriemi či plísní.

Jak vybrat neoprenové rukavice a boty?

Základem je vybírat opravdu kvalitní produkty od ověřených značek, kde bude zaručena kvalita. Podezřele levné rukavice ani boty nebudou zcela určitě tak kvalitní jako ty od renomovaných výrobců.
Na co přesně se ale kromě výrobce při výběru zaměřit? Zohlednit byste měli především vodu, ve které se budete pohybovat. Čím chladnější voda, tím silnější neopren budete potřebovat. V případě neoprenových bot vezměte v potaz také terén, po kterém budete chodit.
Na pohyb po hladkém, bezpečném povrchu vám bude stačit měkká podrážka, pokud však počítáte s kameny či útesy, určitě volte co nejtvrdší. Důležitá je také velikost, jak boty, tak rukavice by vám měli dokonale padnout.
Neoprenové boty se měří stejně jako klasická obuv a velikost rukavic není těžké odhadnout, takže by na výběru velikosti nemělo být nic složitého. Více na mysticstore.cz.