27.3.2021 Nákupy 0

Bydlíte ve větším městě nebo máte chatu či zahradu v blízkosti domova a přemýšlíte nad schůdnou možností dopravy? A co třeba elektroskútr? Tento dopravní prostředek nabízí nejen ekologický, ale také komfortní způsob dopravy.
Lze jej využívat jak pro cesty do zaměstnání, na nákupy tak i na chatu nebo třeba na koupaliště. Je to vhodná volba způsobu pohybu po městské asfaltové komunikaci i po vesnické cestě.

Proč si pořídit elektrický skútr?

Důvodů je hned několik. Vzhledem k tomu, že je poháněn elektromotorem, jeho baterii velmi snadno dobijete z jakékoli běžně dostupné elektrické zásuvky. Jeho provoz je nejen ekologický, neboť neprodukuje žádné zplodiny, ale také tichý.

Obrázek4

Velkou výhodou je i to, že se elektroskútr velmi snadno udržuje a jednoduše obsluhuje. Kromě toho v nabídce naleznete celou řadu modelů s šikovným příslušenstvím. Liší se jak výkonem, tak i designem. Nyní možná namítnete, že nepatříte mezi vlastníky řidičského oprávnění.

Ale to vůbec nevadí, i na vás totiž výrobci mysleli a můžete si pořídit elektroskútr bez řidičáku. Patří mezi ně modely e-Babeta, e-Moped a e-Fichtl. Řidičský průkaz není potřeba u modelů, které mají maximální výkon do 250 W, rychlost do 25 km/h a disponují přídavnými cyklopedály.

Díky tomu spadají do kategorie elektrokol, ale výbavu mají jako klasické skútry. Jsou to vozítka spolehlivá nabízející komfort a levný provoz. Také dojezd na jedno nabití baterie je dobrý. Lze je využít v případě, kdy je provoz automobilu zbytečný nebo nákladný.

Řidičský průkaz na motorku nebo klasický průkaz skupiny B vyžadují pouze modely většího výkonu.
Šikovným pomocníkem pro jízdu je i přídavný kufr, který je umístěný v zadní části. Uložíte do něj jak nákup, tak i drobnosti potřebné pro pobyt na chatě nebo zahradě.

Obrázek5

Stále ještě váháte? Možná vás tyto další výhody přesvědčí

Stále si ještě nejste jisti a výše zmiňované výhody vás úplně nepřesvědčily? Tak se podívejte na další, které mohou být k nákupu elektroskútru motivující.
Vzhledem k tomu, že motor neprodukuje žádné emise, máte možnost se s elektroskútrem dostat i tam, kde je zakázán vjezd vozidel se spalovacími motory, především se jedná o některé oblasti velkých měst.

Obrázek6

Oproti benzínovému skútru jsou náklady na provoz mnohonásobně nižší. Nabití ze zásuvky trvá 4-8 hodin. Servisní prohlídku postačí zajistit jednou ročně. Není potřeba měnit olej ani žádné další kapaliny, ušetříte tedy další finanční prostředky. Také o motor není potřeba pečovat nijak zvlášť.

Nemusíte se obávat ani ovládání, elektroskútr je lehký, obratný, snadno se řídí, a hlavně s ním zaparkujete téměř všude, což je především pro město velmi vítaná vlastnost.
Jako úložný prostor slouží místo pod sedadlem, a kromě toho si můžete ještě pořídit nosič a kufr.
Nevýhodou může být nižší rychlost, dojezd je, podle modelu, od 40 do 120 kilometrů na jedno nabití baterie. Více na motoe.cz.