15.8.2021 Služby 0

Na elektřinu dávejte pozor

Skvělá energie

Jako první byl po městech rozváděn stejnosměrný elektrický proud, ale u něj byl problém v tom, že potřeboval hodně kabelů, aby zajistil rozvod této energie. Z toho důvodu nebyl moc efektivní. Proto se přišlo s proudem střídavým, který máme v zásuvkách dodnes, protože funguje opravdu dobře. Na začátku byli odpůrci, kteří poukazovali na nebezpečnost, která je tu samozřejmě stále, protože i proud v zásuvce dokáže zabíjet.

nápis Test

Ovšem tomuto riziku zabráníme, když se budeme věnovat bezpečnému zacházení. Nesmíme třeba používat poškozené zařízení a podobně. Stoje a elektrospotřebiče musí být u nás v Evropě k prodeji schváleny, takže se nemusíme bát, že by nám v obchodě prodali něco, co by nám mohlo ublížit, když se v zařízení nebudeme například hrabat pod proudem. Obezřetní musíme být u dětí, protože ty objevují svět, takže je může napadnout strčit něco kovového do zásuvky, takže zakupte raději krytky.

Kontrola zařízení

Zákonem je dáno, že některé zařízení musí mít platnou revizi. Třeba u domácností to bývají elektrické kotle, ale ve firmách je takových zařízení a stojů více. Přeci jen jsou v provozu dost vytěžovány a vždy musí být zajištěno bezpečí zaměstnanců a poškození majetku. Cena revize elektro se odvíjí podle toho, jaké zařízení je kontrolováno.

větrná elektrárna

Revize se zaměřuje i na hromosvody, který byste měli také nechat ověřit, jak na tom je, protože jeden blesk může napáchat opravdu velké škody. Zaměstnanci mají příslušné vzdělání, takže přesně vědí, na co se zaměřit a co na daném zařízení měřit a kontrolovat, aby bylo způsobilé a bezpečné. Revize není nijak předražená a když odhalí nějaký problém, tak jej můžeme včas napravit, než napáchá nějaké škody či zranění. Firmy takto splní svou zákonnou povinnost a mají zase na určitou dobu klid. Následně můžeme elektrická zařízení používat, jak se nám zachce.