12.6.2022 Služby 0

Je pravdou, že pro naprostou většinu z nás není sekání trávy zrovna oblíbenou činností. Přesto je nezbytné, pokud chceme náš trávník udržet v dobrém stavu a vyhnout se například klíšťatům. Koneckonců, asi není třeba říkat, že zanedbaná vysoká tráva nevypadá zrovna nejlépe. Pokud máme skutečně velký pozemek, je tato práce zvláště frustrující. Nelze se jí vyhnout, a i s pomocí moderního vybavení trvá skutečně dlouho, než bude hotová. Naštěstí i zde existuje řešení, které můžeme využít.

lehce vzrostlý trávník před sekáním

Jedná se o možnost najmout služby profesionální firmy, která se o váš trávník postará. Ovšem je samozřejmé, že si za svou práci nechá zaplatit. Pro nás je pak důležité, zda je účtována za sekání trávy cena za hodinu, nebo za posekanou plochu. Obojí totiž může vést ke značně odlišné částce, a to i na stejném pozemku. Ovšem jak brzy zjistíme, tak jednoduchý výpočet ceny rozhodně není. Do výpočtu ceny vstupují ještě další faktory, které jsou stejně tak důležité, a ty je nutné brát v úvahu. Koneckonců patří také k tomu, na co se vás budou při zadávání objednávky ptát.

sekání s pomocí traktůrku

V první řadě je to výše porostu. Není totiž žádným tajemství, že čí je vyšší, tím náročnější je jeho odstranění či zkrácení, a tím více se také opotřebuje používané zařízení. Není tedy divu, že částka za takovou práci bude vyšší. Dalším problémem může být členitost terénu, která zahrnuje i případný stromový porost. Čím více překážek zde je, tím je sekání náročnější. Naprosto rovný, hladký travnatý terén lze jednoduše posekat traktůrkem. U sadu, kde je spousta stromů, je situace již horší.

Z výše uvedených důvodů tedy nelze říci, zda si tyto firmy účtují hodinovou či výkonovou sazbu. Takové zjednodušení by totiž snadno vedlo ke špatným výsledkům, což by bylo silně nevýhodné pro obě strany. A tomu je rozhodně dobré se vyhnout. Přeci jen, jak se říká, dobré účty dělají dobré přátele.