22.1.2023 Nákupy 0

Chrání před úpalem – v první řadě byste si neměli plést úpal s úžehem. Úžeh vyvolává přímé sluneční záření a týká se výhradně lebky, resp. našeho mozku. Jeho přehřátím pak vznikají nepříjemné symptomy, jako je malátnost, únava, nevolnost a nutkání na zvracení. Úpal je naopak způsoben vysokými teplotami zevního prostředí a přímé slunce k tomu není zapotřebí. Při úpalu se nebezpečně zvýší tělesná teplota a při dlouhodobém působení extrémních veder může dojít až ke kolapsu a k úmrtí.

klimatizace v bytě

Stres – pamatujte na to, že extrémní vedra jsou pro lidský organismus značným stresem, podobně, jako například zvýšená úroveň hluku, prašné prostředí a smog. I z tohoto důvodu se vyplatí vsadit na bytovou klimatizaci.

Lépe se vyspíte – letnímu vedru se mnohem lépe čelí přes den, kdy jste odpočatí a vyspalí. Organismus si na vyšší teplotu okolního prostředí přivykne a adaptuje se rozhodně mnohem snáze, než při spánkovém deficitu. Jinými slovy, pokud se pořádně nevyspíte, bude pro vás extrémní horko skutečným utrpením. Někteří lidé, co se pohybují přes den v prostředí, kde není klimatizovaný vzduch, například v některých kancelářích, obchodech nebo v dílenských provozech, si velmi rádi dopřejí potřebný komfort alespoň přes noc. Splitová klimatizace vám udrží teplotu v ložnici na potřebné úrovni, a to vám pak umožní lépe se regenerovat a dopřát si spánek vydatný a hluboký.

splitová klimatizace

Posezení s přáteli u kávy – dopřáváte si rádi kávu, i když je třeba alternativní, např. Ájurvédská s adaptogenními bylinkami s Ashwagandhou nebo Shatavari? A zvete na ni rádi i vaše kamarády? V létě kvůli tropickým vedrům na ni zřejmě nebudete mít ani náladu, a pořádat v městském bytě letní piknik si možná dokonce rozmyslíte úplně. S klimatizací v Praze Elmontech se však rapidně mění situace, v místnosti bude příjemných 24 stupňů a v tomto prostředí se vám bude mnohem lépe vyprávět i naslouchat cizím životním příběhům.