29.4.2023 Ženy 0

Svatební den, by se dal pokládat nejen za významný den pro nevěstu a ženicha, ale taktéž i pro všechny, kteří se svatby zúčastňují a nějakým způsobem se do ní i zapojili. Dalo by se říct, že tento den nepatří mezi ty soukromé dny, kdy máte chvilku na to, užít si vše bez starostí a jednoduše v klidu.
Svatba zpravidla přináší zodpovědnost, stres, nepředvídané situace a někdy i hosty, které na svatbě mít ani nechcete.
novomanželé u slunečnic

Je správné zorganizovat tajnou svatbu?

Z pohledu širšího zastoupení rodiny – samozřejmě ne. Nikomu se nebude předem zamlouvat myšlenka, že se o svatbě rodinného příslušníka dozvěděli časem a ještě, když se jí ani nezúčastnili. A vašim rodičům obzvláště.
S tím musíte počítat. Pokud se však do této akce pustíte, budete muset s touto myšlenkou i žít.
Ovšem! Svatba je věc, záležitost a událost, která by měla být pouze ve vašich a partnerových rukou. Nikdo by se do vaší volby neměl plést, požadovat nějaké odškodné ani náhradu za to, že neměl tu čest být vašim hostem. Je to přece jeden jediný den, který v životě máte na to, abyste si ho mohli s partnerem udělat podle sebe, vašich očekávání a plánů. A to i za cenu, že budou přísně tajné!

Má něco do sebe!

Utajený sňatek má však několik výhod, které budou hrát do karet především vám jako manželům. Jaké to jsou?
•       Minimální finanční útrata za vše, co se kolem svatby musí zařídit a za všechny, o které byste se na ní museli postarat.
•       Prakticky žádné zdlouhavé přípravy, pouze pohoda a klid.
•       Rychlá a jednoduchá organizace, postačí vám každému jeden svědek a můžete být za chvíli svoji.
•       Vtipné oznámení rodině a ještě překvapivější reakce, které vaše rozhodnutí nijak nezmění.
•       Uvolněná, bezchybná a jedinečná atmosféra, která bude jen o vás dvou, protože víte, že tento den patří pouze vám.
•       Soukromí, tak trochu vzrušení nad tím, že to nikdo neví a žádná zodpovědnost vůči jiným. Prostě jen vy a on!
svatba v lese

Volba, která se bude nést v podobě vaší tajné svatby (ať už to bude z jakéhokoliv důvodu), je čistě jen na vás. Nikdo by do ní neměl zasahovat a ani vás později soudit za to, že toho nemohl být součástí. Máte totiž právo udělat si svatbu tak, jak si to přejete vy a dle toho, co uznáte za vhodné.