10.4.2018 Ženy 0

Touha vyhnout se virům a nákazám patří k prevenci zdraví a zdravého životního stylu, kterému učíme zpravidla i naše děti. Pokud děláte následující věci správně a myslíte si, že se vždycky vyhýbáte všemu, co by mohlo ohrozit váš životní styl nebo vaše zdraví? Podívejte se na věci, na které při vší hygieně často zapomínáme.

hygiena

Zapomínáme na bakterie v kuchyni

–          Máte dřevěné prkénko? Pravděpodobně si na něm pěstujete bakterie
Nezapomínejte, že dřevo je velmi savé. Proto byste ho měla po každém umytí vydrhnout houbičkou a mýdlem a poté nechat odležet ve studené vodě. Ideálně proces několikrát opakovat, jelikož jinak můžete v kuchyni nadělat pořádnou infekční katastrofu.

káva

–          Jak často doma perete utěrky z látky?
Látkové utěrky jsou jedno z největších nebezpečí. Většina z nás zapomíná, že i do utěrek si utíráme ruce, zvláště při přípravě jídel. Mnohdy do utěrek otíráme i linku nebo dřezovou výlevku a samozřejmě do nich mnohdy utíráme nádobí, ovoce nebo zeleninu. Vyměňujete utěrky po každém použití? Ideálně co dva až pět dní? Měly byste!

–          Madla na kuchyňských linkách, mrazácích a lednicích nebo troubách
Ano, i de se usazují mikrobi, viry a číhají nejrůznější infekce a bakterie. Myjete tyto části kuchyně také tak často jako ty ostatní? Dokonce i kuchyňská podlaha je čistší, než je madlo od lednice, říkají vědci.

Chodíte do restaurace?
Nikdy nesahejte na slánky, kečupy, cukřenky nebo olivové oleje, které máte k dispozici na stole, nez ochrany třeba jenom papírového kapesníčku. Na tyto věci sahá mnoho lidí dennodenně, a ne všichni dodržují hygienu.

pc

Peníze
Zde platí totéž. Prošly rukama milionů lidí. Myjte si ruce po zaplacení!
Notebooky a mobilní telefony
Nejvíce bakterií, které většinou nemyjeme, se nacházejí na našich klávesnicích a dotykových chytrých telefonech. Naučte vaše děti mýt si ruce po jejich použití – a dodržujte toto pravidlo i vy!
 

Dáváte si záležet na zdravém životním stylu a hygieně?
2.9 (58.18%)11