10.4.2018 Zábava 0

Kamkoli v civilizovaných zemích dorazíte je možné se setkat s některou verzí hry Scrabble, její variací a mnohé země navíc nabízejí k zakoupení a užívání i tradiční, originální hrací plán i návod k této křížovkářsky orientované zábavě.
 vítěz ve scrabble
Když Vám dělá problém jazyk
Scrabble v anglicky mluvících zemích slouží jako jeden z efektivních a populárních nástrojů osvojování si schopnosti „spelovat“, tedy hláskovat jednotlivá slova, která jsou u anglického jazyka jinak vyslovována a jinak zaznamenávána ve své písemné podobě.
Kdo by se namísto těžkopádné školní výuky raději nevěnoval zábavě v rodinném kruhu, která je schopná dopřát svým hráčům podobnou možnost vzdělávání?
 možnosti ve scrabble
Když chcete porazit ostatní
V našich podmínkách je Scrabble zajímavý nikoli z hlediska výslovnosti a hláskování konkrétních slovíček, ovšem jakožto u země s dlouhou křížovkářskou tradicí (ještě dnes je možné v novinových stáncích zakoupit několik desítek možných magazínů či knih s nesčetnými křížovkami, kdykoli by se Vám zachtělo si vyzkoušet své znalosti z nejrůznějších oblastí lidské praxe) se také u nás těší značné oblibě.
Mnoho rodin pořádá v této hře turnaje tak, jak je tomu i v zahraničních oficiálních soutěžních klubech, s nimiž se lze setkávat v mnoha státech. Kdo by si také nevychutnal rád ten pocit, když to svým rodičům a jiných starším členům rodiny můžete docela dobře „natřít“, protože jste jednoduše jednička a Vaše slovní zásoba nemá v rodině konkurenci?
 rozehraná hra
Bez slovníku ani ránu
I když si v českém jazyce věříte jako málokdy, je vhodným doporučením mít po ruce při hraní minimálně Slovník spisovné češtiny v jeho aktuálním vydání. Tak si (společně s dodržováním obecně stanovených pravidel hry) neutrhnete ostudu a budete moci spravedlivě posuzovat tahy jednotlivých spoluhráčů. Protože Scrabble je tu proto, abyste se něčemu přiučili, nikoli proto, abyste skrze něj do svého rodného jazyka zaváděli nespisovné či nevhodné novotvary.

Se Scrabble kolem světa
4.3 (85%)8