21.5.2019 Zábava 0

Hodně dospělých a ještě častěji starších lidí žije v domnění, že jejich vnuci a pravnuci nedělají nic jiného, než že leží u televize nebo počítače. Musíme si přiznat, že určité procento mladých opravdu oslnilo kouzlo virtuálního světa, nicméně je nutné podotknout, že to není zálibou všech. Dnešní děti a dospívající mají spoustu jiných zálib a často také velice podobných těm, kterým holdovali jejich vlastní rodiče, či prarodiče.
fotbalista mladík
Počítačová hra? No a co?

Když už tedy mluvíme o počítačích, uvědomte si i to, co dětem takové brouzdání po internetu nebo hraní online hry může přinést pozitivního. Hodně lidí si například hraním celosvětově známé hry, kde se střetávají spousty lidí různých národností, může člověk výrazně zlepšit svoji angličtinu, protože takové hry se hrají prakticky jen v tomto světovém jazyku. Nic se však nemá přehánět!

 mladý zpěvák
Setkávání s přáteli

V období dospívání se člověk socializuje. Hledá si příležitostné kamarády i přátele na celý život. Každý z Vás jistě viděl skupinky teenagerů posedávajících na lavičkách a ne vždy tam popíjejí alkohol, či kouří cigarety. Chtějí se jen bavit. Už i naše babičky se střetávaly a navazovaly kontakty s ostatními. To, že žijeme v jiné době, se jistě projeví i na osobnosti mladého člověka, ale i ten ve své podstatě touží po tom stejném, co jeho předci.
dívka s kytarou
Hudba je lék

Hudba bavila lidi už od svého vzniku. Ani dnešní mladí nejsou výjimkou a hudba hraje v jejich životě nezastupitelnou roli. Buď ji jen poslouchají, nebo ji i tvoří a hrají. Ať je to jakýkoliv žánr, který se Vám leckdy ani nemusí líbit, neodrazujte je od ní! Hudba v člověk vzbuzuje radost a kreativitu a ta v žádném člověku nesmí být potlačována. Buďte rádi, že se v něčem snaží najít, protože ukotvení ve společnosti je více než důležité.

Nenahlížejte na mladé lidi s opovržením kvůli jejich zálibám. Nemohou za to, v jaké době se narodili a jsou vychováváni. Snažte se je pochopit a vzpomenout si na své vlastní mládí. Na to, jací jsme byli, uvědomit si své vlastní chyby, ze kterých jsme se poučili a dopřát svým dětem a vnoučatům to, po čem jsme jako mladí a dychtiví života také toužili.

Mladí lidé netráví celé dny u počítače a piva
5 (100%)1