21.5.2019 Domov 0


Některé objekty jsou ve špatném stavu, i když to na první pohled nepoznáte. Po ohledání domu pak zjistíte, že musíte vyměnit mnohem více, než jste zamýšleli. Proto se před koupí domu nespoléhejte jen na jednu či dvě prohlídky, na vše se majitelů zeptejte, promluvte se sousedy, pokud možno si připlaťte za odbornou konzultaci.
zedník při rekonstrukci


Příběh ze života


Před rokem jsme s přítelkyní také stály před rozhodnutím, zda postavit nový domek či koupit pěkný dům v okolí. Pouhý kilometr od našeho bydliště, na krásném lukrativním místě, prodávali známí známých starý domek s nádherným výhledem  na rybník a les. Nasadili jsme si růžové brýle a začali plánovat. A počítat. A vyjednávat hypotéku. A zase plánovat. A domek byl náš.
krása krbu


Původní představa, že vyměníme jen elektroinstalaci, rozvody vody,  kanalizaci a střechu vzala za své.


Po odstranění starého nábytku a hromady starých zbytečností na nás vyskočila mokrá plesnivá omítka, po odkrytí pěkného lina pak shnilá a prošlapaná dřevěná podlaha. Tu jsme i s půlmetrovou vrstvou štěrku odstranili a pořídili podlahy betonové. Celým domem proběhla rozsáhlá a nákladná sanace zdiva a výměna veškerých rozvodů.
dům po opravě


Nemilým nákladem byla také výměna otopného systému, která přesáhla plánovaný rozpočet nejméně o 60 %. No nedejte si do vysněného domu krásný velký krb s výměníkem a různými vychytávkami, ktreré samy regulují teplotu v celém domě. 


Vodu, kanalizaci, zateplení domu a veškeré hrubé práce jsem naštěstí zvládl sám, elektroinstalaci kamarád. Štukoval zedník.


A teď už jen zbývá rekonstruovat půdu, zařídit koupelny, vybrat osvětlení, dveře, podlahy, navrhnout kuchyň, napřesrok pak zateplit dům, vybrat fasádu, opravit garáž, vysadit zahradu……


 


Já už jsem růžové brýle sundal. Všem nadšeným stavebníkům přeji dobrou volbu, pevné nervy, hodně síly, dostatečný rozpočet a vstřícnou přítelkyni, která s vámi vše vydrží. Já se bohužel do nového domu budu stěhovat sám.

Ohodnoťte příspěvek