5.8.2018 Domov 0


Úklid v domě většina lidí odkládá na poslední chvíli, do doby, než je už opravdu vidět, že by tomu chtělo pomoci. Uklízet nemusíte rádi, dokonce ani každý den, udělejte to ale tak, aby jste měli alespoň na pár dní zaručeně pokoj od všech nečistot u vás doma. Uklízejte efektivně! https://www.intelligo.cz/uklizite-casto-a-uklizite-spravne/
potřeby pro úklid

Pokud berete úklid, jako nutnou záležitost, držte se několika zásad:


1.     Volba přípravků – Mějte na paměti, že všechny chemické přípravky určené k odstranění nečistot a skvrn, mají své opodstatnění. Jestli se vám stane, že při úklidu sáhnete po prvním přípravku, který vám padl do ruky, může se stát, že jenom setřete očividné nedostatky. Volte proto přípravky přímo určené na daný povrch a efekt zůstane dlouhodobý. Pořiďte si ty správné čističe, na ty správné sféry!


2.     Čas – Pokud to s uklízením myslíte vážně, musíte šetřit vašim časem. Nestačí dané místo jenom „pocákat“ čistícím prostředkem, musíte mu nechat čas, aby dokázal vstřebat všechny nečistoty a nechat ho působit. Ne nadarmo, se to uvádí na zadní straně obalu každého čističe. Má to svůj význam.


3.     Dezinfekce – Teď už má doma každý, nějaký druh dezinfekčního prostředku. Tyto přípravky zajišťují odstranění 99,9% bakterií a virů, ovšem nikoli nečistot. Pokud máte znečistěný nějaký prostor, dezinfekce ho zaručeně nespasí. Musíte ho nejdříve vyčistit a pak teprve zabezpečit jeho místo, odstraněním všech bakterií.


4.     Obměna hadříků – Důležitým faktorem, pro důkladné uklízení, je nepoužívat na všechny povrchy jeden hadřík. Použijte na dané nečistoty, každý zvlášť. Po použití můžete tento hadr vyhodit rovnou do koše. Neodkládejte ho na další úklid, látka toho hodně vstřebá a příště, by vaše snaha něco vyčistit, nebyla tak stoprocentní.


5.     Vlhčené ubrousky – Dnes jsou už naprosto nezbytnou součástí každé domácnosti. Víte, ale k čemu opravdu slouží? Uklidit nimi můžete jenom lehce omyvatelné skvrny, co se ale čistění týče, nejsou vhodnou variantou. Jsou sami o sobě už něčím napuštěné a pojit je s dalšími přípravky, se vám může vymstít na vašem výsledku. Nebo také později znehodnotit vaše věci.
úklid ilustrace


6.      Postupnost – Je vám známo, jak postupovat při pořádném úklidu? Vše má své prvenství. Jestli nejdříve utřete prach a následně začnete vysávat, nebo nejdříve umyjete podlahy a pak se teprve chopíte vysavače, váš úklid bude zcela bez efektu! Nejdříve si ukliďte kuchyňskou linku, následně vysejte, pak utřete země a nakonec prach a okna. Prostor v koupelně, berte jako samostatnou místnost, kde začněte uklízet od nejvíce znečistěných míst, až po ty nejméně. To značí – toaleta, sprcha/vana, umyvadlo, zrcadlo a na závěr zem.

Aby měl úklid i svůj efekt
3.5 (70%)2