10.4.2018 Hobby 0

Co to je takový Bullet Journal? To je pravděpodobně otázka, která napadne většinu z nás. Nebo alespoň ty, kteří tento termín nikdy neslyšeli. Je dost možné, že někteří z vás už metodu Bullet journalingu používají, ale zatím o tom neví. Jedná se o formu organizace, kterou si každý z nás může upravovat a překrucovat dle svého. Bullet Journal je zkrátka zápisník, který použijete k tomu, abyste si zorganizovali čas. Ano, mnoho z vás si teď může říct, že je to obyčejný diář, nic nového. Bullet Journal je ale trošku odlišný. Jeho krása spočívá v tom, že zatímco dodržujete jeho původní systém, upravíte si ho na míru.

zápisník
 
Základem je vybrat si ten správný zápisník. Většina diářů a plánovačů si sama stanovuje kde budete psát datum, šířku toho řádku na druhé pondělí v červenci, kdy byste ale zrovna nutně potřebovali více místa… a tak dále. Samozřejmě, pokud vám tato forma vyhovuje, není na tom co měnit. Ale pokud patříte mezi ty, co si chtějí sami určit kolik věcí se vám do pondělí vejde, ideální je pravděpodobně kostičkovaný, nebo čistý zápisník.
 
Jakmile už máte tu nejzákladnější věc, je zbytek na vás a vaší kreativitě. Ano, kreativitě. Stránky si můžete (ale nemusíte) upravit podle svého. Chcete, aby všechno ladilo do pastelových barev doprovázených samolepkami čajových růží a bílých lepicích pásek? Pokud k tomu máte prostředky, proč ne? Sami si určíte, kde se budou nacházet vámi zadané úkoly a kde motivační citáty. Jen dejte pozor na to, abyste se v tom neztratili!
 
Základem Bullet Journal systému je obsah. Bez něj by Bullet Journal nebyl tím, čím je. Obsah vás, podobně jako v knihách, naviguje k tomu, co hledáte. Pokud potřebujete vědět, na jaké straně jste si zaznamenali seznam povinné četby, měli byste to do obsahu zahrnout. Obsah se vyskytuje na první straně vašeho zápisníku – umožňuje vám, abyste našli co potřebujete, hned když to potřebujete.
 
Ujasněte si značky. Než začnete se samotnými záznamy, bylo by dobré si vytvořit legendu. Jaká značka označuje splněné úkoly a jaká označuje společenské události? Legenda vám pomůže s organizací lépe než to, kdy zvládly vaše staré diáře.

blok
 
Klasický Bullet Journal také obsahuje týdenní a měsíční záznamy, ale přidat si například můžete i části o tom, kolik vody denně vypijete, nebo kolik hodin týdně strávíte cvičením. Všechno je jen na vás, takže poslední věc, kterou byste měli vědět je, že nemůžete šlápnout vedle!

Moderní plánování – Bullet Journal
4.3 (86.67%)9