5.8.2018 Nákupy 0

Když už se rozhodneme, že poletíme na dovolenou, velmi často zvažujeme, kdy je ten správný čas zakoupit letenky tak, aby nás to stálo co nejméně peněz.
Letecké zájezdy, nyní se budeme bavit o nejběžnějším způsobu dovolené, tedy letenka, ubytování a strava, jinak řečeno dovolená all inclusive. Pokud už zvolíme tento způsob dovolené, nejčastěji si dovolenou vybíráme přes cestovní agenturu, která nám pomůže s výběrem, tak aby byly naplněny všechny naše požadavky.
Existují dva způsoby, kdy si dovolenou zakoupit, tak abychom ušetřili, ale i tak mají obě úsporné varianty svá úskalí.
pláž Malediv.jpg
First minute
První z možností je zakoupit dovolenou, když budeme tedy brát to, že se na dovolenou chystáme v letních měsících, je koncem předcházející kalendářního roku. Tedy, víme, že budeme chtít jet na dovolenou v létě 2019, tak už v říjnu či listopadu je nejvyšší čas navštívit cestovní agenturu a do konce roku 2018 si letecký zájezd rezervovat a následně zakoupit. Nákup dovolené s takovým předstihem s sebou nese ale i jistá úskalí a to zejména ta, že nevíme, zda se během doby od nákupu dovolené a samotného odjezdu na dovolenou nevyskytnou nějaké neočekávané události.  Zájezd se samozřejmě může stornovat, ale již nikdy nedostaneme zpět celou částku, kterou jsme do ní vložili. Zakoupení dovolené s tímto předstihem pak představuje značnou úsporu.
křídlo letadla.jpg
Last minute
Druhou možností je zakoupení dovolené na poslední chvíli, tedy několik málo dní před samotným odletem. Nevýhodou je, že člověk již nemá na výběr z tolika destinací a hotelů, cena je nižší proto, že se vyplňují nevyprodaná místa, často se jedná i o několik pár míst. Výběr dovolenou v last minute je poměrně úzká. Pokud tedy víte, že byste rádi vyrazili ve větší partě, asi toto nebude ta správná volba, protože počet míst si nejde nikterak předem rezervovat. Zde je cena také podstatně nižší.
Pokud si zájezd zakoupíme někdy v období mezi těmito dvěma možnostmi, zaplatíme ji již v plné výši.

Kdy kupovat leteckou dovolenou?
3.5 (70%)2