10.4.2018 Internet 0

Práci s webovými prohlížeči nám mohou usnadnit různé doplňky, které si můžeme ke svému prohlížeči přidat a díky nim si práci ulehčit a navíc zpříjemnit.
 nejznámější prohlížeče
Automatická aktualizace webové stránky
 
–        Patříte-li k zapáleným obchodníkům na aukčních webech typu Aukro nebo eBay anebo sledujete komentované záznamy konferencí apod., určitě vás napadlo, že by bylo vhodné nějakým způsobem automaticky aktualizovat stránku namísto stálého tisknutí klávesy F5.
–        Přesně pro vás je potom určen doplněk, který zajišťuje automatickou aktualizaci stránky, a navíc umožňuje i nastavení intervalu aktualizace, takže není problém si zvolit četnost jejich znovunačtení podle svých potřeb.
ikony Googlu
–        Nejlépe hodnocené rozšíření pro Google Chrome je Easy Auto Refresh, u něhož si můžete nastavit ručně periodu obnovy stránky v sekundách a jednoduchým stiskem tlačítka start/stop funkci pozastavit nebo spustit.
–        Ve Firefoxu hledejte doplněk ReloadEvery, který funguje prakticky podobně a spouštíte ho pro danou vybranou stránku z dialogového menu.
–        Operu rozšíříte o tuto funkcionalitu pomocí doplňku Tab Auto Refresh, který nabídne možnost nastavit si vlastní periodu znovunačtení v rozsahu od 1 do 120 sekund.
 tvoření web designu
Barevné odlišení záložek
 
–        Mnozí z vás to určitě mnohokrát zažili. Surfujete po internetu a hledáte nějakou konkrétní informaci, kterou potřebujete ještě ověřit z jiného zdroje. Postupně otevíráte nové a nové stránky, až začnete ztrácet přehled o tom, co všechno máte otevřeno.
–        Vizuální kontrola je v takovém případě poměrně obtížná, řešením však může být jednoduchý doplněk, který umožní měnit barvu jednotlivých panelů ve webovém prohlížeči.
–        Pro Firefox se doporučuje rozšíření Colorful Tabs, pro Google Chrome je dostupné minimalistické rozšíření Color Tabs 4 Chrome, které ale neumožňuje obarvit panely záložek, ale pouze malé ikony webových stránek, což může být nakonec i přehlednější, když máte karty připnuté.

Doplňky a rozšíření internetového prohlížeče
4.4 (88%)10