10.4.2018 Ženy 0

Hormonální jóga je uznávaná metoda, která pomáhá přirozeně srovnat hormonální hladinu v těle, využívá velmi efektivní jógové techniky, které stimulují a podporují funkci žláz s vnitřní sekrecí, a tím pomáhá ke správnému fungování těla.
Vytvořila ji Dinah Rodrigues, celosvětově uznávaná lektorka jógy, na sestavě pracovala dlouhých 20 let, společně s lékaři, fyzioterapeuty a jógovými učiteli.
ležící dívka v trávě
Kdy zkusit hormonální jógu?
–        když nemůžete přijít do jiného stavu
–        pokud Vás trápí problémy s vaječníky
–        pokud trpíte zadržováním vody, premenstruačním syndromem nebo nastupující menopauzou
–        pomáhá i při dalších hormonálních poruchách, určitě než si od lékaře necháte předepsat léky, je dobré vyzkoušet tuhle metodu

Základní techniky hormonální jógy:
Cirkulace energie– je jednou z nejdůležitějších technik, je potřeba se ji při hormonální józe naučit – 1. nadechněte se a zadržte dech, 2. dotkněte se špičkou jazyka měkkého patra, 3. soustřeďte se na špičku nosu, jako byste se na ni dívali se zavřenýma očima, 4. proveďte múlabandhu (ještě bude zmíněna), 5. nyní zaměřte pozornost na místo, které chcete aktivovat, např. dělohu a na to místo se plně soustřeďte, 6. pomalu vydechujte a energie začne proudit do oblasti, na kterou se soustředíte.
dítě na mámě
Bhastrika K. D.– jde o dechovou techniku, která je podobná bhastrice v hathajóze, liší se pouze tím, že nádech a výdech jsou stejně intenzivní a dlouhé, připomínají měch, který rozdmýchává žhavé uhlíky. Největší důraz je kladen na výdech, při kterém se silně stahují břišní svaly. Masíruje a stimuluje jednotlivé žlázy podle toho, v které asáně se provádí.
Múlabandha– znamená stažení svalů konečníku, hráze, pánevního dna a podbřišku. Stejně jako bhastrika aktivuje individuální energii, která je zdrojem energie pro všechny naše činnosti, pohyby, myšlenky, emoce apod.
štíhlá joginka
Vědecky je potvrzeno, že hormonální jóga Vám může nejen pomoci otěhotnět, nebo pomoci při menopauze, protáhnete si při ní celé tělo, ale také zpomaluje stárnutí, protože i to úzce souvisí s hormonálním systémem.

Hormonální jóga může pomoci s otěhotněním
3.9 (78.33%)12