10.4.2018 Zábava 0

1) Vlastní noviny
 
Objevte kouzlo žurnalistiky!  Nechte dítě, ať informuje o všem důležitém z jeho okolí. Může udělat interview se svým kamarádem, s babičkou či se sousedovic Azorem. Nejzajímavější poznatky společně sepište na několik do sebe vložených archů papíru. Noviny ozdobte kresbami, kolážemi či fotografiemi. Nezapomeňte svému plátku vymyslet název a číslo uchovejte na památku. Kdo ví, zda vám v rodině nevyrůstá nový Egon Erwin Kisch!
kluk na schodech
 
2) Sportovní turnaj
 
Ideální v případě, je-li pohromadě větší banda. Při troše vynalézavosti neomezuje ani prostředí domova. Zahrajte si týmovou pinkanou s balónkem, pet lahve snadno nahradí kuželky, z nábytku, krabic a dalších propriet se dá vytvořit překážková dráha. A co tahle umělecká sestava s maminčinou šálou? Nebo curling na linoleu! Smeták má přece doma každý!
Výsledky pečlivě zapisujte a zveřejněte. Nesmí chybět nadšený komentátor a samozřejmě sladká odměna pro všechny závodníky.
 
3) Malý módní návrhář
 
Hra, která nadchne zejména holčičky. Dejte dětem v plen některé kousky ze svého šatníku a nechte je, ať obléknou sebe, vás či sourozence dle vlastního vkusu. Dokonalý outfit doladí účes a doplňky.
Zákaz rodičovského napovídání a pryč s předsudky! Že ponožky patří na nohy a že se růžová pro kluky nehodí? Kdo by se nechal takovými hloupostmi odradit!
 
 4) Detektiv
 
Tato hra vyžaduje od rodičů trochu přípravy, ale provětrání mozkových buněk nikomu neuškodí. Vymyslete záhadu s jednoduchou zápletkou (Kdo snědl všechny sušenky? Že by plyšový medvěd?) a dejte dětem indicie, které malé detektivy dovedou k cíli.
 skok na trampolíně
5) Den naruby
 
Inspirujte se starořímskými slavnostmi Saturnáliemi, při nichž si otroci vyměňovali role se svými pány. Děti budou jeden den hrát dospělé a vy jejich potomky.  Doporučujeme předem nastavit pravidla, protože naši miláčkové dokážou být nekonečně invenční. Je žádoucí, aby všichni přežili bez úhony a bez zásahu sociálky.
Další možností jsou variace na běžné úkony: např. každý musí jednu noc přenocovat jinde 
než v posteli. Nebo nosit celý den oblečení pouze jedné barvy.
Jen hrozí nebezpečí, že se dětem fungování naruby tak zalíbí, že se návrat k normálu neobejde bez projevů nelibosti.
 
6) Novákovi mají talent
 
Uspořádejte vlastní verzi talentové soutěže. Zúčastnit by se měl každý člen rodiny. No ano, i vy!  Vymyslete si novou identitu a předveďte krátké vystoupení, které prokáže vaše dovednosti. Je jedno, zda budete zpívat, tančit, kouzlit či vyprávět vtipy; hlavně do toho dejte vše!  Samozřejmostí je kostým, soutěžní číslo a videonahrávka vašich výkonů.
 
7) Letem světem
 
Jak skloubit zábavu a poučení? Vyberte si nějaký stát a zkuste napodobit odívání místních obyvatel, uvařit tradiční jídlo, naučit se pár slov jazyku dané země, čtěte legendy z vybrané oblasti, zajímejte se o tradice a rituály. Tyto znalosti vaše dítě jen tak nezapomene!

Mamííí, já se nudím!
3.8 (76%)10