3.3.2019 Domov 0

Ne všichni máme tu možnost, bydlet ve větším domě, který je na prostorovou kapacitu poměrně bohatý. Zpravidla se musí i větší rodina uspokojit s tím, co mají k dispozici a zařídit si jejich byt nebo menší dům tak, jak jim to možnosti dovolí.
Zařizování domova tedy v takovém případě podléhá především šikovnému řešení, kdy se i z malého pokoje dá vykouzlit království, ve kterém se budou cítit dobře i vaše děti.
červená židle

Dětský pokoj v malém provedení

Je pochopitelné, že si děti zpravidla přejí mít velký pokojíček, kde by měly prostor pro své hračky, dětský nábytek a samozřejmě i dostatek místa na hraní a dovádění.
V malém pokoji však nelze kouzlit s tím, aby se zvětšil. Co však můžete udělat je to, zařídit si ho tak, aby se v něm děti cítily dobře a měly všechno na svém místě.
lodičky v pokoji
1.    Postele– nepochybně se hodí do menšího pokoje patrová postel. Pokud máte více než jedno dítě, je vhodné, abyste řešili její přítomnost z praktické stránky a ušetřili prostor. Další možností je pořídit takzvanou rozkládací nebo výsuvnou postel, díky které vašeho plánu docílíte.
2.    Úložné prostory– je dobré situovat veškeré úložné prostory na zeď a nábytek neumísťovat jen tak do prostoru. Podél zdi se bude fantasticky vyjímat a postará se o to, abyste střed pokoje měli volný. V malém pokojíčku se však vyhněte tomu, že do něho umístíte velkou skříň. Zbytečně by ho zastínila a zabrala v něm veškerý pocit volnosti, který děti touží mít.
3.    Koberec– ten v žádném dětském pokoji nesmí chybět. Nemusíte ho dávat po celém pokoji, bohatě postačí, když koupíte nějaký menší a položíte ho doprostřed. Dětem poskytne při jejich hraní nejen příjemný pocit na zemi, ale jich i krásně zahřeje.
4.    Osvětlení– co je nesmírně podstatné, je vybrat správné osvětlení do malého pokoje. Nejlepší variantou je poskytnout dětem světlo v celé místnosti – nikoli jen uprostřed. Vychytávkou a velmi užitečnou možností, je přilepit jim LED pásek podél celého stropu. Žárovku však volte vždy žlutou, protože bílé světlo není pro děti přirozené a ani se v něm nedokážou tolik soustředit nebo si nerušeně hrát.

4.0
06