11.7.2022 Služby 0

Možná věříte jen lékům z lékárny, které vyrobily ve farmaceutické firmě, ale lidé odjakživa využívali dary přírody a věděli, s jakým neduhem jim ta která bylinka může pomoci. Babky bylinkářky a kořenářky byly váženými osobami a když měl někdo zdravotní problém, prvně volal je a pak až navštívil lékaře. Sběr bylinek a jejich sušení byl běžnou součástí života většiny rodin a někteří to dělají dodnes. Dokonce si vaří i vlastní sirupy, ať už lipové, pampeliškové nebo z černého bezu. Od jara do podzimu kvete na našich loukách spousta bylinek, která nejsou jen potěchou pro oko, ale které mohou pomoct s některými z vašich neduhů.

černý bez

Ale jsou i bylinky, které pomáhají léčit rány a hojit jizvy. Mateřídouška nebo meduňka vám pomůže s problémy se spánkem. Sušenou mateřídoušku si můžete dát do polštářku a její vůně vám navodí příjemné prostředí pro spánek. A pokud si k tomu uvaříte meduňkový čaj, budete spát jako dudek. Mnoho bylinek nám pomůže s nachlazením a kašlem. Černý bez vám pomůže s kašlem. Zklidní sliznice. Pokud si potřebujete pořádně odkašlat, můžete zkusit jitrocel. Výborný je také květ lípy. Na klouby můžete použít kostival, jeho kořen najdete snadno na každé louce. Mnoho bylinek nám může pomoct, když začneme stárnout a ženy mají problémy s přechodem a muži s prostatou. Ženám pomůže třeba třezalka. A bylinka na prostatu Erectmax a erekci není vstavač polní, jak ordinoval Jára Cimrman, ale třeba obyčejný kotvičník.

čaj

Farmaceutický průmysl je sice hodně spjat s chemií, ale ani ten se úplně od klasických bylinek nezříká. Proto vyrábí mnoho druhů čajů, směsi, které pomáhají s léčbou orgánů, jako jsou ledviny, játra, žaludek nebo nás zklidní před spaním, protože nám částečně odbourají stres. Čaje na hubnutí, i na spravení chuti k jídlu, na zlepšení imunity nebo na nachlazení a kašel. Stačí si vybrat.