10.4.2018 Auto moto 0

Pokud s tímto černým krasavcem, s koněm ve znaku, vyjedete do některých českých vesnic, rozdělíte lidi do dvou skupin. Těm prvním se rozklepe cigareta v ruce a budou nadávat, kdo to tak na návsi divně mručí. Druhé skupině se zase rozklepou kolena, protože na vlastní oči uvidí jejich sen. Je zcela jisté, že obě skupiny se za vámi ohlédnou.
kabriolet Mustang 
Celkový vzhled auta
·         Na první pohled vás zaujme dlouhatánská kapota s nádherným vzhledem žraloka, charakteristicky trčící čelní sklo, žádná střecha a na zadní části červeně svítící světla ve tvaru radiátorů, jak se jim říká.
·         Ford Mustang je ten typ auta, se kterým se budete raději projíždět letním podvečerem s pěknou slečnou po boku, než někde závodit na okruhu, třebaže k tomu vybízí.
Motor auta
·         V Evropě máme na výběr buď 2,3 litrový čtyřválec z Fokusu RS, nebo osmiválec s atmosférickým plněním. Také to motoru k tomuto autu dobře pasují.
Jízdní vlastnosti
·         Jeho poměrně necitlivé a tuhé řízení je naopak jeho předností. Toto auto není pro každého, řidič musí zvládnout 421 koní pětilitrového osmiválce a u toho se musí i přemýšlet. Zadní pohon dokáže při necitlivém zacházení autem pořádně zacloumat. Brzdy Brembo se zdají zpočátku tužší, ale auto vážící 1,8 tuny zvládnou ovládnout velmi úspěšně. Zrychlení z nuly na stovku za 4,9 sekund na prázdné silnici potěší. Díky legendě a celkové majestátnosti auta, vám asi nebude ani vadit šestistupňový automat, který byste v Mustangu s pevnou střechou zřejmě nechtěli. Kabrio není na řezání zatáček, což pochopíte, jakmile si nějakou rychle projedete.
Mustang na pláži
Interiér auta
·         Duch tohoto auta podtrhuje umístěná plaketa uvnitř vozu, odkazující na rok 1964, kdy se Mustangy začali vyrábět. Interiér vozu je ve velmi povedené kombinaci barev. Kombinace červených sedadel s černým okolím působí opravdu elegantně.
Střecha auta
·         Střecha se skládá automaticky a složená je do deseti sekund. Skládá se příjemně za zadní sedadla, takže neubírá místo v kufru.
Cena vozu
·         Se slabším motorem lze v česku Mustang pořídit už za milión a šedesát tisíc, osmi válce pořídíte za 1 340 000 Kč.

FORD Mustang kabrio
4.1 (81.82%)11