23.8.2018 Ekonomika 0

Pokud sledujete zahraniční politiku, určitě vám neuniklo několik skandálních kroků prezidenta Trumpa, hlavně na poli mezinárodního obchodu, které se udály v minulých několika měsících. Kromě spousty restrikcí nyní přicházejí na řadu i sankce, které byly uvaleny na řadu států, zatímco na jižní hranici Spojených států Amerických se hromadí imigranti z Mexika. Nedávné fiasko s oddělenými dětmi od rodičů tomu všemu moc nepomohl, zvláště ten fakt, že oddělené děti musely zůstat v „kleci“, za což si na Trumpovi smlsla jak mezinárodní scéna, tak domácí politická opozice i některé známé osobnosti.
Trump a vlajka usa.jpg

Je krok zpět skutečně tím záchranným bodem?

Měl to ve svém volebním programu, spousta lidí ho proto volila. Přivedeme zpět obchodní a pracovní příležitosti a obnovíme slavné USA z dob minulých. Nebudeme lhát, tahle doba je již dávno pasé. Amerika byla dávno předstižena Čínou a dalšími státy, které si pomalu nárokují své místo na výsluní. A nezachrání to ani prolomení těžebních limitů nebo posílení pozice velkých naftových společností. Samozřejmě, že práci nelze nalézt v ekologickém sektoru najednou pro desítky tisíc lidí, ale všechno má svůj čas – to je jedna věc, kterou lidé neradi slyší. A za další, Trumpova administrativa doufá, že pokud omezí co nejvíce rušivých elementů z vnějšku, posílí tak domácí ekonomiku. Může to být skutečně odpovědí, ale pouze na pár chvil. Zatím se ještě stále žije z dobré ekonomické situace po celém světě, ale uvidíme, až udeří recese, jak se to všechno zachrání. Koneckonců, vždycky se můžeme vrátit ke státním zakázkám a umělé zaměstnanosti, že ano.
trumf prezident usa.jpg

Rozpůlená země

Není to jenom zahraniční politika, která mává se světem a Amerikou, ale také domácí situace není nijak líbivá. Nedávno se zjistilo, že americké prezidentské volby skutečně nebyly tak bezpečné, jak se o nich tvrdilo. Celá země je ve vyhroceném stavu, ve kterém sice lidé žili dnes a denně, jde to však vidět lépe než kdy předtím. Ani sám prezident tomu nijak nepomáhá se svým twitterovým účtem.

USA se zmítají ve křeči nevyrovnané zahraniční politiky Trumpa
4.5 (90%)2