14.5.2022 Služby 0

Rozhoduje se vaše dítě v deváté třídě, jakým směrem se dál ubírat? Jakou si vybrat školu nebo učiliště? Určitě přihlížíte k tomu, jaké předměty ho ve škole baví a nakolik je manuálně zručné. Většina rodičů si přeje, aby jejich dítě vystudovalo vysokou školu, aby se stalo doktorem, právníkem nebo inženýrem, ale po pravdě, je to vždy přáním dítěte? Nesnažíme se jako rodiče vnutit dětem naše tužby a přání, které nám nevyšly ve vlastním životě?

škola

Středních škol máme v České republice několik. Nejznámější je gymnázium, které je předstupněm pro studium na vysoké škole. Přinese dětem všeobecné vědomosti, i když v předmaturitním ročníku už mají volitelné předměty, které jsou odborně zaměřeny a nasměrují děti na tu kterou vysokou školu.

Střední průmyslové školy mají mnoho podoborů. Chemická, strojírenská, hutnická, elektrotechnická, už svým názvem jasně určují, na co se specializují, a dítě, které na dané škole odmaturuje, pokud nebude chtít pokračovat ve studiu na vysoké škole, už bude plně připravené nastoupit do pracovního procesu.

Velice praktickou školou je střední ekonomická škola, protože lidí, kteří ovládají účetnictví Praha 9 nebude nikdy dost.

knihovna

Pokud ale vaše není studijní typ, neměli byste ho nutit, aby šlo na střední školu, ale podle okruhu jeho zájmů mu můžete vybrat učební obor, kde bude šťastné a nebude se muset trápit s češtinou a matematikou. Vyučit se řemeslo, stát se automechanikem, elektrikářem, zedníkem, instalatérem, tak pokud bude dítě šikovné, může si rychle vybudovat vlastní firmu a lidé jim ruce utrhnou, protože šikovných řemeslníků je stále málo a věcí, které se kazí a na kterých vznikají poruchy bude stále hodně.

Přemýšlíte, kam nasměřovat vaše dítě po ukončené základní devítileté školní docházce? Zkuste mu nabídnout co nejširší možností a nechejte výběr co možná nejvíce na něm.