23.5.2022 Služby 0

Když si necháte doma zhotovit topnou soustavu v podobě klasických radiátorů, má to jednu podstatnou výhodu, a sice v případě jakéhokoli závažného defektu jej snadno odhalíte, protože se přímo projeví únikem vody ze systému. Unikající voda z prasklého topení nebo z rozvodných trubek dá o sobě vědět v podstatě ihned, poznáte to na podlaze nebo na zdivu a v tu chvíli můžete ihned podniknout potřebné kroky k nápravě. Ta bývá rovněž snadná, stačí vypustit vodu z celého okruhu a přivolat instalatéry topenáře, kteří vadný komponent opraví nebo vymění. Podle rozsahu problému jde většinou o záležitost několika hodin, takže nic, co by vám mohlo drásat nervy. Možná snad jen v zimě, kdy silně mrzne, a kdy každá hodina bez vytápění je skutečně znát. Instalatéři https://www.kanalizace-instalateri.cz/instalater-praha však udržují havarijní pohotovost, a tak i tehdy lze zakročit ihned, třeba i v noci.

radiátor topení

Jiná situace je u podlahového vytápění. Vlastně byla pouze donedávna. V té době platilo, že je topení v podlaze určité riziko. Když všechno klape a nikde žádný problém, je to fantastický způsob vytápění, protože se teplo do místnosti šíří z velké vodorovné plochy a navíc máte zahřáté plosky chodidel, což je skutečný balzám na pocuchané nervy.

ventil topení

Jakmile však začala odněkud unikat kapalina, byl to skutečný malér. Vyžadovalo to odstranit z místnosti všechen nábytek a koberce a začít vybourávat postupně podlahu, dokud se nenarazí na zdroj úniku. Zkuste si to představit, skutečně nezávidění hodná chvíle.

Dnes je to ale už jinak. Existují metody, např. formovací plyn, které spolehlivě odhalí místo závady, a pak stačí vybourat jen velmi malou plochu podlahy, zhruba pár čtverečních decimetrů. Někdy je to možné i s nábytkem a oprava podlahového topení se pak počítá na hodiny, nikoli na dny až týdny. Nemusíte mít tedy obavy nechat si instalovat od instalatérů topení v podlaze a využít všech jeho výhod.