10.4.2018 Elektro 0

Prvním flash diskům už je krásných sedmnáct let. Zprvu to byla prostě jen obyčejná, svým vzhledem nikterak oslnivá placička, na kterou se ukládaly různé soubory.
§  Její služby využívali lidé hlavně na úschovu fotografií z dovolených a různých rodinných událostí.
obrázek usb

Výhodou byla právě její malá velikost, a tak si lidé mezi sebou mohli půjčit najednou i kolem dvou tisíc fotografií.Dnes se výrobci předhánějí, kdo vyrobí jaký formát. Flash disky lze pořídit s ohledem na věk i záliby. Jednoduše řečeno:
–         malé slečně se asi bude nejvíce líbit medvídek nebo jiné zvířátko.
–         našemu školákovi pořídíme formuli.
–         pokud chceme darovat flash disk dámě, můžeme ho vybrat v podobě vkusného šperku.
Prostě, výběr je opravdu veliký. Předchůdcem flash disku byla disketa. Možná si ji někteří pamětníci ještě vybaví. Byla to černá hranatá placka, na kterou se toho vešlo opravdu zoufale málo. Ale jak se zdá, byla to cesta kupředu. Disketu hravě brzy „fleška“ převálcovala jak svou velikostí, tak i svou kapacitou.
paměťová karta

Flash disk nezná hranice

Kapacitou se flash disky od sebe liší. Mamutem mezi těmito úložišti je flash disk s kapacitou tisíc gigabitů. Rozdíl je ovšem také v ceně.
§  Takováto „fleška“ stojí kolem dvaceti tisíc.
Kapacity flash disků se neustále zvětšují a výrobci stále posouvají hranice. Naprosto největší kapacitou vládne Kingston DataTraveler Ultimate GT 2TB. Tělo tohoto disku je vyrobeno ze zinkových slitin a je tedy odolné vůči poškození. Kapacita tohoto disku je pro většinu běžných uživatelů nevyužitelná.
–         Na tento disk by se vešlo
·        necelých osm set tisíc fotografií
·        nebo sto třicet hodin videa
·        mohli byste si také stáhnout půl miliónu hudebních skladeb
·        nebo devadesát šest počítačových her.
A takový nadšenec snad mezi námi ani není. Tento typ flash disku je i patřičně ohodnocen. Může stát kolem čtyřiceti tisíc.

Flash disk na míru
3.8 (76.67%)12