5.8.2018 Elektro 0


Každý elektrospotřebič má dané různé intervaly čistění i prostředek k tomu určený. Proto, je důležité se na to pořádně zaměřit, aby všechno bylo v pořádku. Každá domácnost vlastní lednici nebo mrazák, který díky jídlu může být náchylný na různé baktérie. Proto je důležité je čistit pravidelně, důkladně a správnými prostředky. U lednice se doporučuje několikrát ročně a při ušpinění ihned. Jsou k tomu k dostání různé pohlcovače pachu a dezinfekční čističe. Některé modely chladniček i mrazáků mají antibakteriální povrch stěny. Ale i tak nezapomínejte otírat police.
vysavač na vodu.jpg
Nebezpečné baktérie se mohou také vyskytovat v mikrovlnkách, troubách nebo na varných deskách. A to v usazeninách ze zbytku jídla. Nebrání to sice jejich funkčnosti, ale je to velmi nehygienické. Použít můžete různé odmašťovače, prostředky na sklokeramické varné desky nebo nerezové povrchy. Myčky patří v dnešní době už mezi standardní vybavení domácnosti. Stačí ji vyčistit jednou za dva měsíce. Na tryskách, stříkacích ramenech, filtru nebo trubkách se usazuje vodní kámen, proto je potřeba jednou za čas použít i prostředek na odstranění vodního kamene a zbytky jídla. Nezapomínejte ani čistit pračky nebo žehličky. V drogériích jsou v dnešní době k dostání prostředky na čištění určené přímo na tyto elektrospotřebiče.

 

 mladá uklízečka.jpg

Drobný prach dokáže udělat neplechu

 

Drobný prach ať se snažíte sebevíc, se dokáže usadit na mechanice, které je velmi citlivá. Dokáže způsobit jejich špatné fungování, přeskakováni. Proto je důležité i správně ošetřovat různé přehrávače, počítače, ale i monitor televize. K vyčištění se používají různé speciální spreje nebo čistící CD. Rozhodně k jejich vyčištění nepoužívejte utěrky, hadry, trika.

 

Pravidelnost Vám prodlouží životnost spotřebičů v domácnosti

 

Pravidelnost a důslednost je určitě výhra pro Vaše spotřebiče. Kupujte vždy jen kvalitní prostředky, které nejsou agresivní a nemohou Váš oblíbený spotřebič poškodit. Vždy před použitím čtěte příbalové letáky a návody na použití. Nezapomeňte je i správně skladovat a udržovat od neposedných rukou dětí.

 

Jak často čistit a čím?
4.8 (95%)4