11.8.2018 Zábava 0

Žijeme v době obrovských možností. Máme mnoho možností, kam jít pracovat. Máme rozmanité možnosti zaměření na to, jakým směrem se budeme vzdělávat (a jak dlouho budeme studovat) a taky máme mnoho možností, jak zabavit naši milovanou ratolest a na jaký zájmový kroužek ji poslat.
sourozenecká láska.jpg
V této době je mnoho trendů, jako například chránění dítěte před bakteriemi. Na jednu stranu je to dobře, ale ve chvíli, kdy se to přehání, to může našemu dítěti uškodit místo toho, aby mu to pomohlo. Důvod je prostý. Dítě si totiž tím, že přichází do styku s bakteriemi, vytváří vůči nim imunitu, tím pádem je méně náchylné k nemocím.
Dalším trendem této doby je zdravá, vegetariánská a veganská strava. Maminka dítěte to pro svou ratolest myslí samozřejmě dobře, ale bohužel neví, že tím svému dítěti spíše ubližuje. Dítě by pro správný růst a vývoj mělo mít vyváženou a hlavně pestrou stravu.
Mnoho maminek této doby mají odlišné názory, než měly například naše babičky na výchovu našich maminek. Čím je to způsobeno?
Výchova v dřívějších dobách vypadala tak, že se maminky svému milovanému dítěti sice věnovaly, ale nechávali ho také starat se samo o sebe – tím je myšleno, že mělo dítě čas, ve kterém se mu nevěnovali jeho rodiče. Dítě se tak učilo samostatnosti, nebylo tak závislé na své mamince a celkově se rozvíjely jeho schopnosti.
Trendem dnešní doby je přehnaně moc zájmových kroužků  https://www.soszs.cz/prilis-velka-aktivita-skodi/, nejlépe aby nemělo dítě chvilku pro sebe.
maličcí fotbalisti.jpg
Je to ale dobře? Komunikace v kolektivu a začleňování se do kolektivu může být psychicky náročné, takže z toho může být vaše dítě unavené.
Když je každý den ve školce/ škole, a pak chodí každý den na zájmový kroužek, mohou si vypěstovat odpor ke společnosti.
Závěrem napíši jen to, že by se nemělo nic přehánět (ani zájmové kroužky) a vše by se mělo dělat s mírou, protože všeho moc škodí.

Zájmové kroužky
3.9 (78.33%)12