10.6.2018 Ekonomika 0

Každý z nás se může dostat do problémů. Můžeme přijít o práci nebo o majetek a dostat se do finanční tísně, zejména když se potřebujete postarat o svou rodinu, zaplatit nájem, hypotéku, jídlo a ostatní nezbytně nutné životní potřeby.
dívka na lavici.jpg


Když se někdo dostane do finanční tísně (například kvůli finančním prostředkům) a nemá prostředky na financováních potřebných věcí z vlastních zdrojů, musí se to řešit pomocí cizích zdrojů. Můžeme si půjčit peníze buď od přátel/rodiny nebo od banky.


Bohužel když nemůžeme najít zaměstnání, máme pořád větší výdaje domácnosti než příjmy. Toť jedinec řeší většinou půjčkami, až se zadluží. Když poté potřebuje další finanční prostředky, většina bank mu nepůjčí. Proč? Protože většina bankovních společností nepůjčují finanční prostředky zadluženým lidem. Asi protože si představí například zadluženého alkoholika, který své peníze utrácí za alkohol nebo člověka, který je gambler. Takový člověk své dluhy totiž nedokáže nikdy splatit, takže jim to nestojí za případné nedopatření.


Většina bank si bohužel neuvědomuje, že se může každý člověk dostat do finanční tísně. I ten nejspolehlivější člověk může přijít o práci, například díky zkrachování podniku. Každý člověk by měl dostat šanci, aby se odrazil zpátky ze dna.


Když jste ve finanční tísni a banky vám nedokáží pomoci a vaši přátelé a rodina taky ne, existují nebankovní společnosti, které vám mohou pomoci. 


Slyšeli jste někdy o nebankovní Americké hypotéce? Je to půjčka, jejíž výška je vyšší, než  100 000 korun českých. Dlužník ručí nemovitostí, tedy svým barákem. Výhodou Americké hypotéky je nižší úroková sazba, než u běžné půjčky.
deprimovaná žena.jpg


Závěrem napíši jen to, že jestliže jste se dostal/-a do finanční tísně, nevzdávejte se a čekejte na lepší zítřky. Každá těžká situace nás udělá silnějšími do budoucna a jak se říká, všechno zlé je k něčemu dobré.


Každý by měl dostat příležitost
4.6 (91.11%)9