26.4.2022 Domov 0

Uvažujete o bydlení v mobilním domě Lavaro House 4 – nr. 11 top-mobilnidomy.cz? Pak vás jistě bude zajímat kromě samotného objektu a jeho vybavení i okolní prostor. Pokud si necháte dům postavit v rekreační lokalitě, např. namísto chaty, a budete mít k dispozici vlastní zahradu, bude to pro vás velká výhra.

zelenina ve skleníku

Mít vlastní zahradu je velký dar

Čistý vzduch – bydlení na venkově je samozřejmě výhodné i z pozice čerstvého vzduchu, je to zdánlivě maličkost, ale znečištěné ovzduší smogem a prachem z automobilového provozu či z průmyslové výroby má značný vliv na kvalitu života, zejména zhoršením imunity, častými respiračními problémy, bolestmi hlavy, depresemi, problémy se spánkem a snížením pracovní výkonnosti.

květiny na zahradě

Sportoviště – na zahradě si můžete házet s míčem, zahrát si badminton, házet s létajícím diskem, házet šipky, skákat na trampolíně, můžete si tu vybudovat pískoviště, minigolf, zkrátka dá se tu provozovat spousta zajímavých činností. Vlastní zahrada je v tomto směru mnohem lepší terén, než městské parky a sportoviště, kde nemáte potřebné soukromí.

Pěstování zeleniny – když vám někdo donese ředkvičky, kedlubny, rajčata, okurky, papriky nebo červenou řepu vypěstovanou na vlastní zahradě, je to něco úplně jiného, než nákup v supermarketu. Tomu se vyrovnají snad jen farmářské výrobky, ovšem pokaždé jste ve výhodě, protože je zelenina (i ovoce) čerstvě sklizené, a můžete si na plodinách pochutnat ihned, dokud je v nich ještě spousta energie.

Lepší kontakt se zemským povrchem – lidé, kteří se častěji pohybují venku naboso, mívají lepší náladu a jsou klidnější a vyrovnanější. Je to dáno zřejmě lepší kontaktem se zemským povrchem, tak, jak to prožívali lidé v dávných dobách. Vlastní zahrada je k takovému počínání ideální, vyzujte se z bot a choďte venku bosí, třeba i na různém povrchu, jak to bývá např. na bosonohých stezkách.