16.10.2021 Ekonomika 0

Ohledně penzí se toto píše poměrně hodně, někdo je pro, aby se zvyšovaly, někdo jiný zase proti. Je jasné, že se to líbí těm, kteří jsou na „důchodu“, ale nemusí se to líbit těm, kteří pracují a vidí celou ekonomickou situaci trochu z jiného úhlu pohledu, protože to berou jako celek.

Tak prý penze porostou nebankovnihypoteky.net, to budou jistě všichni moc rádi.

Ale na druhou stranu musíme vidět i negativa, která nad pozitivy, a to není nic proti našim starším seniorům, bohužel převažují v dnešní ekonomické-tragické době.

ruce senioři

Každý má nárok na důstojné dožití. Situace ale není nijak růžová. Do zaměstnání chodíme, v podstatě dalo by se říct, celý život. Odvádíme státu povinné odvody a tak je jasné, že chceme mít penzi stálou a pohodlnou, abychom si nemuseli ohledně financí dělat starosti, to si přece zasloužíme. Penzisté si v dnešní době až tolik nepohorší oproti pracujícím lidem. Mnoho z nich toho využívá a ještě pracuje i na „důchodu“.

Jenomže po mnoha letech a generacích se poprvé objevují rozdíly a penzistů je hodně. Během té doby se lidé zaměřili místo na populační boom na své pohodlí. Pomalu nemá kdo na tyto penzisty vydělávat. A k tomu všemu musíme přičíst ještě i ekonomickou situaci státu, která je v posledních dvou letech opravdu hrozivá a čísla překračují veškeré odhady odborníků.

kalkulačka výpočty

Lidem na důchodu se tak přidává především kvůli populistické vládě a kvůli tomu, že se jim snaží přilepšit. Nad rámec zákonné valorizace se tak bude přidávat opět i v příštím roce 2022 a to o částku 300 korun. V dalších následujících letech tak vynaloží stát na tuto „spotřebu“ 32,6 miliardy korun.

Deficit státního rozpočtu je i tak abnormální, která nemá v historii obdoby, ale i přesto se přidává stále všude, i tam, kde nemusí nebo to není až tolik na místě. Co je na tom rozumného? Peníze budou chybět někde jinde, ale vláda to zase nějak udělá, aby to vzalo těm, kterým to bude chybět ještě více.